Új lendületet kapott az okostelefon alkalmazások autós használatát szolgáló SmartDeviceLink fejlesztése

2015. 06. 10.
A Toyota tanulmányozni kezdte a Ford AppLink™ nyílt forráskódú változatát, a SmartDeviceLink vagy SDL technológiát, hogy a jövőben a japán márka vásárlói is autójuk kezelőszerveivel, érintőképernyőjével vagy hangutasításokkal vezérelhessék és használhassák az okostelefonjukon futó alkalmazásokat. Ha az SDL technológiát több autógyártó is átveszi, akkor a vásárlók számára egyre több lehetőség nyílik okostelefonjuk használatára.

A Toyota ma bejelentette, hogy csatlakozik a SmartDeviceLink fejlesztéséhez, s ezzel új lendületet kapott e nyílt forráskódú szoftver-projekt, amelynek célja, hogy megoldást kínáljon az okostelefonos alkalmazások használatára az autókban.

“Az autóiparban egy-egy termék sajátosságához a műszerfal kezelőfelületének kialakítása és az okostelefonos kapcsolat módja is nagyban hozzájárul,” magyarázta el Don Butler, a Ford Motor Company Kapcsolódó Járművek és Szolgáltatások részlegének ügyvezető igazgatója. „A Fordnál úgy tartjuk, hogy a vásárlóinknak nyújtott élmény meghatározó eleme a volán mögött töltött idő, ezért igyekszünk ennek minden aspektusát megvizsgálni és kielemezni. Örömmel tapasztaljuk, hogy más autógyártók is ezt az utat választják, ezért örömmel működünk együtt velük, hiszen ez még nagyobb mérvű támogatást jelent az SDL technológiát fejlesztő közösség számára.”

A SYNC® rendszerrel felszerelt Fordokban az AppLink™ rendszer egyfajta alkalmazásprogramozási interfészként (API) szolgál, lehetővé téve, hogy az okostelefonos alkalmazásokat (Spotify, Glympse, iHeartRadio, Pandora stb.) az autósok egyszerűen, hangvezérléssel vagy a műszerfal kapcsolóival használhassák. Ide kattintva többet is megtudhat az AppLink működéséről. A Ford megnyitotta az AppLink forráskódját a programozói közösségek számára, hozzájárulva ezzel a SmartDeviceLink technológia kidolgozásához. Ezzel az volt a vállalat célja, hogy lendületet adjon az autókban is használható alkalmazásokat fejlesztő programozóknak, utat mutatva ezzel más autógyártók számára is, akik fontosnak tartják, hogy különféle innovatív szórakoztató rendszerekkel biztosítsák vásárlóik számára az okostelefonos alkalmazások fedélzeti használatát. Az SDL szoftver segítségével az autósok a jármű saját kezelőszerveivel (a központi érintőképernyővel, gombokkal, illetve hangvezérléssel) menet közben is akadálytalanul képesek használni ezeket az appokat.

A Toyota mérnökei aktívan részt vesznek az SDL projektben, és a japán autógyár a Forddal és a Livio vállalattal történő együttműködés további módjait is megvizsgálja. A Livio a Ford Motor Company leányvállalataként irányítja a SmartDeviceLink projektet, ami a www.genivi.org és www.github.com/smartdevicelink oldalakon is megtalálható.

Márkakereskedés hírei

  • 2024. 02. 12.

    Új Ford Puma

    Új Ford Puma: csúcstechnológiás városi ragadozó Sportkocsis vezetői környezet,…
    Új Ford Puma
  • 2024. 02. 05.

    Új Ford Mustang

    Az Új Ford Mustang: amerikai legenda egy új korszak technológiájával Bemutatásra…
    Új Ford Mustang
  • 2024. 01. 28.

    Vadonatúj Transit Connect

    A Ford Pro bemutatja a vadonatúj Transit Connect et kimagasló kényelmi funkciókkal…
    Vadonatúj Transit Connect
  • 2024. 01. 28.

    Megújul a Ford Kuga SUV

    Európa legkelendőbb plug-in hibrid modellje bekeményít: Megújul a Ford bestsellere,…
    Megújul a Ford Kuga SUV
  • 2023. 11. 06.

    Vadonatúj Ford Transit Custom

    Napenergia és fejlett AI segítségével készül a vadonatúj Ford Transit Custom…
    Vadonatúj Ford Transit Custom
  • 2023. 09. 28.

    Új Ford E-Transit flotta

    Újabb Ford E-Transit flottával bővíti járműparkját a Gebrüder Weiss A Ford E-Transit…
    Új Ford E-Transit flotta
  • 2023. 08. 28.

    Ford Driving Skills for Life

    Már lehet jelentkezni a Ford Driving Skills for Life ingyenes, félnapos gyakorlati…
    Ford Driving Skills for Life

Aktuális ajánlatok

Legfrissebb akciók Autó-Nexus Kft.

Márkakereskedés hírei

Legfrissebb hírek Autó-Nexus Kft.